شماره تلفن : 09931736894 - 09931734890

ورود / ثبت‌نام

پرسش و پاسخ متداول

جنس آینه های دکوراتیو مهجام گلس چیست؟

پاسخ: آینه های دکوراتیوی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، یا شیشه ای هستند و یا از جنس پلکسی می باشند. آینه های تولید شده در مهجام گلس شیشه ای هستند

آیا نصب آینه های دکوراتیو در شهرستان نیز انجام می شود؟

پاسخ: مهجام گلس تقریبا در تمامی استان ها نماینده برای اجرای کار و نصب آینه ها دارد. با این وجود برای اطلاع دقیق از نمایندگی های استان و شهرستان خود، می توانید به "لیست نمایندگان مهجام گلس" مراجعه نمایید

تفاوت آینه های شیشه ای و پلکسی چیست؟

پاسخ: آینه های شیشه ای، از جنس شیشه هستند و با استفاده از اندودی که پشت شیشه انجام می شود، خاصیت آینه ای پیدا می کنند. اما آینه های پلکسی از ورق های پلکسی ساخته می شوند و به وسیله لایه ای که روی آن قرار می گیرد خاصیت آینه ای پیدا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به مقاله " تفاوت آینه های پلکسی گلاس و آینه های شیشه ای " مراجعه کنید. 

تایل آینه ای چیست؟

پاسخ: تایل به معنی کاشی است و تایل آینه ای به قطعات آینه ای گفته می شود که به صورت کاشی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. به آینه هایی که به صورت تایل اجرا می شوند، آینه های جورچین، پازلی و یا آینه تراش خورده گفته می شود. این نوع آینه ها به دلیل آن که به صورت قطعات کوچک تولید می شوند، به راحتی و در جعبه های قابل حمل به تمامی نقاط ایران ارسال می گردند.

تراش روی آینه چیست؟

پاسخ: تراش روی آینه یکی از عملیات پرداخت پس از برش جام آینه است. در این عملیات لبه شیشه یا آینه تا زاویه خاصی تراشیده می شود و در نهایت شکلی شبیه قاب به خود می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله "تراش روی آینه" مراجعه کنید.

آینه های دکوراتیو را چطور تمیز کنیم؟

پاسخ: تمیز کردن آینه های دکوراتیو که به صورت تایل های آینه ای اجرا می شوند، کمی متفاوت تر از آینه های یک دست است. برای تمیز کردن تایل های آینه ای به هیچ عنوان مواد شیمیایی (شیشه شوی) را به طور مستقیم روی آینه اسپری نکنید. زیرا مواد شوینده از بین تایل های آینه به پشت کار نفوذ می کند و این کار باعث ایجاد واکنش بین مواد شیمیایی و فلز پشت آینه می شود. به همین علت در مدت زمان کوتاهی آینه سیاه شده و یا اندود پشت آن می ریزد. برای تمیز کردن کافیست شیشه پاکن را روی یک دستمال نرم اسپری کنید و سپس با آن آینه ها را تمیز کنید. همچنین اگر لکه چسب روی آینه ها باشد می توانید دستمال را با آب داغ خیس کنید و به آرامی روی قسمت چسبی بکشید. در هر صورت توجه داشته باشید مواد شوینده از فاصله بین تایل ها به پشت کار نرسد.

 برچسب ها: