منو سریع

فروشگاه

ارسال درخواست

عضویت در خبرنامه

پاسخگویی آنلاین در واتس آپ

آموزش روش نصب آینه

ترجمه این پست به زبان های دیگر نیز روی سایت هست: faفارسی

آموزش روش نصب آینه

برای نصب آینه عواملی چون اندازه، نوع ابزارزنی و تعداد قطعات تایل آینه، رنگ، نوع چسب مخصوص آینه مورد استفاده و غیره مهم می باشد. اما محصول جدید شرکت ایده پردازان مهجام شیشه که به نام آسان نصب وارد بازار شده نصب راحت تری دارد. در این مطلب به آموزش روش نصب آینه های آسان نصب می پردازیم.

معرفی آینه آسان نصب

مجموعه آسان نصب، تشکیل شده از ۱۳ طرح کلی که با نام هایی چون آسان نصب جاجیم، آسان نصب پیچک، آسان نصب پنجره، آسان نصب نگین، آسان نصب روبیک و غیره در بخش فروشگاهی و وبلاگی مهجام شیشه قابل مطالعه می باشد. از این چند مدل آسان نصب نام بردیم چرا که در همین بخش ویدئو های آموزشی نصب این آینه ها را آماده کرده ایم.

معرفی آیانه آسان نصب برای جشنواره عید قربان تا غدیر

تعریف آینه آسان نصب

به صورت کلی این اسم روی دسته ای از تایل آینه ای مهجام شیشه گذاشته شد. در این دسته طرح های شاخص ساخته شده و به همراه لوازم مورد نیاز برای نصب به صورت پک آماده در آمدند. بنابر این خریداران می توانند خودشان با کمک راهنمای داخل بسته آسان نصب، آینه خود را نصب کنند. اما از کجا به این اطمینان بابت راحتی در نصب آسان نصب رسیدیم؟

آموزش نصب آینه

در انتهای متن به جواب این سوال خواهید رسید. پس از تحویل گرفتن جعبه آسان نصب، ابتدا باید آن را باز کرده و لوازم داخل آن را خارج کنید. پیش از شروع نصب، با هم محتویات این جعبه ها را بررسی کنیم:

محتویات جعبه آسان نصب
محتویات جعبه آسان نصب

برای کاهش حجم صفحه، تصاویر به صورت بند انگشتی نمایش داده می شوند. روی هر کدام کلیک کنید تصویر بزرگ را خواهید دید. بعد از دیدن هر تصویر آینه آسان نصب روی دکمه برگشت در مرورگر خود کلیک کنید تا به همین صفحه برگردید.

محتویات جعبه آسان نصب

– شابلون یا الگوی آسان نصب

سختی نصب یک محصول آینه ای که از چند قطعه تشکیل شده، این است که باید این قطعات را به فاصله درستی کنار هم بچینیم تا یک محصول کامل شود. به طور مثال در آینه آسان نصب روبیک ما ۱۰ قطعه آینه مربعی داریم. که فاصله این قطعات از هم مهم است. به همین منظور مهجام شیشه یک شابلون آسان نصب از جنس چوب با قطر ۴میلیمتر در جعبه های آسان نصب قرار می دهد. شما با کمک این شابلون می توانید همه قطعات را با یک فاصله مشخص کنار هم قرار دهید.

 

 

– راهنما نصب آسان نصب

در هر بسته آسان نصب سه برگه در اندازه کاغذ آ۵ قرار می گیرد. یکی دستورالعمل های نصب به زبان فارسی است، دیگری عربی و سومی انگلیسی. این برگه ها راهنمای نصب آسان نصب هستند. روی این برگه عنوان “روش نصب آینه” را مشاهده خواهید کرد. در سمت چپ آن ۴ طرح پیشنهادی برای مدلی که سفارش داده اید، و در سمت راست آموزش روش نصب آینه را به صورت تصویری خواهید دید.

 

 

– چسب دو طرفه

نوار چسبی است که دو طرف آن ماده چسبنده زده شده است. برای اینکه بین دیوار و قطعه آینه قرار بگیرد و دیده نشود. چسبندگی آن مانند نوارچسب می باشد و ما در نصب آینه از آن به عنوان مکمل چسب مخصوص آینه، یا چسب سیلیکونی استفاده می کنیم. مراقب باشید هنگام چسباندن آین به قطعات آینه، دستتان به بخش چسبنده برخورد نکند.

 

– چسب تیوپی سیلیکونی

در مورد چسب سیلیکونی در محتوای چسب مخصوص آینه کامل تر توضیح دادیم. برای اینکه جیوه پشت آینه آسان نصب آسیب نبیند، مهجام شیشه چسبی با کیفیت مورد تایید خود را در بسته آسان نصب قرار می دهد. در هر بسته دو تیوپ سیلیکونی خواهید دید. زمان مورد نیاز برای خشک شدن این چسب ۱۲ تا ۲۴ ساعت می باشد. یکی از دلایل استفاده از چسب دو طرفه هم همین می باشد. تا زمانی که چسب سیلیکونی خشک شود و خود را بگیرد، چسب دو طرفه کار را نگه می دارد.

پیشنهاد می شود بعد از نصب تا ۲۴ ساعت از تمیز کردن، و دستمال کشیدن آینه خودداری کنید. چون تا زمانی که چسب سیلیکونی خشک نشده، امکان دارد آینه در سر جای خود سر بخورد و چند میلیمتر جابه جا شود. اما بعد از اینکه چسب مخصوص آینه خشک شد، دیگر از دیوار جدا نمی شود. در بعضی موارد که لازم شده آینه چسبیده شده را از دیوار جدا کرد، به احتمال خیلی زیاد قطعه آینه شکسته شده و با کمک سشوار قطعات چسبیده شده را از دیوار جدا کرده اند.

چسب سیلیکونی مخصوص آینه

 

– فوم و ضربه گیرهای آینه

محصولات آسان نصب مهجام شیشه به سراسر ایران ارسال می شوند. بسته بندی های صادراتی به خاطر حمل با هواپیما و غیره، متفاوت با داخل ایران می باشد. اما چه با ماشین، چه با هواپیما؛ آینه به ضربه و فشار ناگهانی بسیار حساس می باشد. به همین منظور مسئولین بسته بندی مهجام شیشه نهایت دقت خود را به کار می برند تا ایمنی بسته های سلفون پیچ آینه را حفظ کنند.

 

بعد از بازکردن جعبه آسان نصب فوم ها و ضربه گیر ها را جمع کرده و در جعبه می گذاریم. سپس آن را بسته و کنار می کذاریم

 

– بسته های سلفون پیچ شده قطعات آینه

مواردی که در بالا ذکر شد لوازم ایمنی و نصب آینه بود. اما خود قطعات آینه در جعبه آسان نصب به صورت بسته های سلفون پیچ شده قرار دارند. در این بسته ها بین هر قطعه آینه یک لایه کاغذ برای جلوگیری از سایش دو قطعه آینه روی هم قرار داده می شود. هر تعداد آینه، بر اساس طرح سفارش داده شده، در یک بسته قرار می گیرد. مثلا اگر شما جاجیم سفارش دهید، در هر جعبه آسان نصب که برای شما ارسال می شود، یک بسته آینه مربعی و دو بسته آینه مثلثی قرار خواهد گرفت.

 

 

 

قطعات آینه همگی تراش ۱.۵ سانتی متری خورده و لبه زنی نیز شده است. آینه های آسان نصب در رنگ های مختلف تولید می شوند و کیفیت آینه ها همگی درجه یک می باشد.

 

 

اکنون که تمام محتویات جعبه آسان نصب را از آن خارج کردید، سلفون، فوم و ضربه گیرها را داخل جعبه بگذارید و آن را کنار بگذارید. اگر اطرافتان خلوت باشد راحت تر می توانید کار کنید. اکنون برویم برای شروع نصب:

 

آموزش مراحل نصب آینه آسان نصب

مرحله اول نصب آینه- چیدن روی زمین

بعد از باز کردن سلفون آینه ها، آن را روی زمین بر اساس راهنمای آسان نصب بچینید تا تصویر ذهنی نصب روی دیوار برایتان شکل بگرد.

چیدن طرح آسان نصب روی زمین

 

مرحله دوم نصب آینه- زدن چسب دو طرفه به پشت آینه ها

سپس هر کدام از قطعات را با دقت بلند کنید و به پشت در سر جای خود بگذارید. مراقب باشید آینه ها به هم برخورد نکنند. با توجه به اینکه برای زیبایی بیشتر همه قطعات  تراش خورده اند، احتمال لب پر شدن آینه بر اثر برخورد به هم بیشتر می باشد. هر چه کار ظریف تر باشد، حساسیت آن بیشتر می شود.

پس از آن نوبت زدن چسب دو طرفه به پشت قطعات می باشد. پشت آینه مربعی ۴ قطعه چسب، و پشت باقی آینه مثلثی یا آینه ربع دایره و غیره سه قطعه چسب دو طرفه می زنیم. چسب دو طرفه روی نوار برش خورده است. هر قطعه را در یک طرف بزنید. یادتان باشد زدن چسب زیاد نمی تواند کار را محکم تر کند. چیزی که آموزش می دهیم به اندازه کافی استقامت دارد.

زدن چسب دو طرفه به پشت آینه ها

 

مرحله سوم نصب آینه- زدن چسب سیلیکونی مکمل چسب دو طرفه

بعد از زدن چسب دو طرفه نوبت به زدن چسب سیلیکونی می باشد. نحوه زدن این دو چسب، به صورت مکمل هم می باشد. یعنی اگر وسط اضلاع آینه ها چسب دو طرفه زده اید، گوشه ها را چسب سیلیکونی بزنید. ولی اگر گوشه ها را چسب دو طرفه زده اید، وسط اضلاع را چسب سیلیکونی بزنید. دقت کنید با زدن مقدار زیاد چسب، آینه مستحکم تر نمی ایستد. به اندازه یک نخود از چسب سیلیکونی در نقاطی که گفته شد، می تواند کل کار را به طور کامل نگه دارد.

زدن چسب سیلیکونی

 

 

مرحله چهارم نصب آینه- کندن روکش دیگر چسب دو طرفه

پس از آن روکش چسب دو طرفه را نیز بکنید. دقت کنید در این مراحل دستتان به ناحیه چسبنده چسب دو طرفه، که در این تصاویر و ویدئو ها رنگ آن مشکی است، برخورد نکند. چرا که رطوبت و چربی دست، یا گرد و غبار از چسبندگی چسب کم می کند.

کندن روکش دیگر چسب دو طرفه

 

مرحله پنجم نصب آینه- کشیدن خط تراز روی دیوار محل نصب

اکنون باید با کمک یک متر و یک مداد، خط تراز نصب خود را روی دیوار علامت بزنید. برای این منظور چیدمان آسان نصب خود را روی زمین اندازه بزنید. فرض بگیرید ارتفاع آن یک متر است. کافی است شما ارتفاعی از دیوار را برای خط تراز مشخص کنید، که بالا و پایین ان به اندازه حداقل نیم متر فضای خالی برای نصب آینه باشد. اکنون در این ارتفاع از دیوار یک خط کم رنگ روی دیوار بکشید. یا می توانید خط زیرین کار را روی دیوار رسم کنید. یعنی طوری خط تراز را بکشید که به فاصله ۱ متر بالای آن فضای خالی برای نصب آینه داشته باشید. این مورد بستگی به طرح شما دارد و اینکه با کدام بهتر ارتباط برقرار می کنید.

کشیدن خط تراز روی دیوار

 

مرحله ششم نصب آینه- نصب قطعات آینه آسان نصب روی دیوار

اگر وسط طرح شما آینه های لوزی دارد، باید یکی از آینه های مربعی وسطی را از روی زمین بردارید، و آماده نصب آن روی دیوار شوید. دقت کنید برای لوزی شدن یک مربع، کافی است آن را کمی بچرخانید. طوری که دو گوشه آن روی خط ترازی که رسم کردید قرار بگیرد. اگر خط زیرین را روی دیوار رسم کرده اید و قطعه مربعی باید نصب کنید، می توانید  ضلع پایینی آینه خود را روی با تراز کردن روی خط بچسبانید. اولین قطعه را که چسباندید، باقی کار روی روال می افتد. شابلون یا الگو اسان نصب را قرار دهید و باقی قطعات را قرار دهید. تنها آینه های ربع دایره و یا لوزی های وسط در طرح هایی چون آسان نصب جاجیم و آسان نصب پنجره نیاز به خط کش دارد. در این طرح ها می توانید با خط کش وسط قطعات آینه های دور را اندازه بگیرید، و مکان آینه وسطی را با مداد علامت بزنید.

نصب فطعات آینه آسان نصب روی دیوار

 

اگر ویدئو ها را ملاحظه کنید همه مراحل به ترتیب نمایش داده شده است.

 

برای آموزش روش نصب آینه مجموعه ویدئوهایی برای شما آماده شد. که در زیر می توانید آنها را ملاحظه کنید:

آشنایی با ابزار نصب آسان نصب   |  آموزش نصب آسان نصب جاجیم  |   آموزش نصب آسان نصب نگین  |  آموزش تصب آسان نصب جاجیم کوچولو  |  آموزش نصب آسان نصب روبیک   |   آموزش نصب آسان نصب پیچک  |  آموزش نصب آسان نصب پنجره

 

مهجام گلس سازنده انواع مدل های آیینه ای.

طرح از شما، ساخت از ما.

می توانید خانه خود را، به مانند یک کاخ تزیین نمایید.

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید تا از اخرین محصولات و اخرین اخبار مطلع شوید :

instagram

telegram

contact us

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.